tela-canta-ile-dunyayi-tasiyin

Tela Çanta İle Dünyayı Taşıyın

Dünyamızda çevre kirliliğinin neden olduğu ve olacağı problemlerin önüne geçebilmek için birçok önlem alınmıştır. Bu önlemler arasında en önemlisi plastik kullanımının azaltılmasına yönelik uygulamalardır. Ülkemizde ise bu önlemler kapsamındaki uygulamalardan biri de plastik poşet kullanımının ücretli hale getirilmesidir. Böylece dünyaya en çok zarar veren plastiklerden olan plastik poşetlerin kullanımı kısıtlanmış ve bez çanta modellerinden biri olan tela çanta ilgi görmüştür.

Günümüzde ise plastik poşetlerin yerini geri dönüşüme uygun yapısı, sağlamlığı ve dayanıklılığı ile doğa dostu tela çantalar almıştır. Tela çantalar, Non Wowen adı da verilen tela kumaştan üretilmektedir. Tela kumaş, maliyeti oldukça düşük olmasına rağmen son derece dayanıklı ve sağlam bir kumaş türüdür. Tela kumaş ile üretilen tela çanta modelleri de sağlamlıkları ile dikkat çekmektedir. Ayrıca dikkat çeken bir diğer özelliği ise esnek yapısıdır. Bütün bu özellikler bir araya geldiğinde ise tela çantalar, birçok ürünü aynı anda kolaylıkla taşıyabilen bir çanta haline gelmektedir. Esnek ve dayanıklı yapısı sayesinde tela çantanıza dünyayı sığdırabilirsiniz.

Tela Çanta Kullanım Kolaylığı

Tela çanta kullanımı, sağladığı avantajlar sayesinde her geçen gün daha da artmaktadır. Sahip olduğu özellikler ve kullanım kolaylığı ile en çok tercih edilen bez çanta modellerinden biri de tela çanta modelleridir. Tela çanta modelleri oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Ancak bu esnek yapısına rağmen hiçbir zaman çantanın yapısında kıvrılma ya da bozulma meydana gelmez. Ayrıca tela çanta; hava geçirgen ancak su geçirmez yapıları sayesinde her mevsimde kullanıma uygundur. Tela çantalar sahip olduğu bu özellikler ile kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ergonomik kolaylığı sayesinde ise oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Tela çanta modelleri gezilerde, alışverişlerde, sporda ya da iş seyahatlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Dayanaklılığı ve Ömrü

Tela çantaların kullanımının her geçen gün daha da artmasının en önemli nedenlerinden biri de sahip olduğu dayanıklılık ve kullanım ömrüdür. Çünkü bez çanta modelleri arasında en dayanıklı ve buna bağlı olarak kullanım ömrü en uzun olan çantalar tela çanta modelleridir. Tela kumaşın üretim amacı tekstil sektöründe pürüzsüz, sert ancak esnek yapıda dayanıklı bir kumaş türü elde etmektir. Bu amaca yönelik olarak üretilen tela kumaştan elde edilen tela çanta da oldukça yüksek bir dayanıklılığa sahiptir. Sahip olduğu bu dayanıklılık sayesinde ise diğer bez çanta modelleri ile kıyaslandığında kullanım ömrü de çok daha uzundur.

Telamat ekibi olarak bu yazımızda size tela çantalar ile ilgili kullanım kolaylığı, dayanıklılığı ve ömrü hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Tela (Non Woven) kumaş ile üretilen kılıf, çanta modelleri ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca farklı kılıf, çanta, poşet modelleri için sitemizde bulunan diğer modellere göz atabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir