sert tela çanta

Sert Tela İle Çantalarınız Daha Kaliteli Görünsün!

Tela, çanta ve kıyafetlerde sıklıkla kullanılan tekstil malzemeleri arasında yer alır. Bu malzemenin tekstil sektöründe çok önemli olmasının birçok nedeni bulunur. Öncelikle üretilen çantaların istenilen şekli almasında tela kullanımı oldukça önemli bir detay. Tela kumaş olarak bilinen bu malzemeler çantaların şekline ve ölçülerine göre kullanılarak çantanın istenilen şekli alması sağlanır. 

Tela özellikle sert yapısından dolayı tercih edilir. Bu ürünler iki katmanlı bir yapıya sahip ve sert yapısı sayesinde kullanıldıkları alanlarda daha kusursuz bir duruş ortaya çıkarırlar. Tela kumaşlar birçok çanta türünün yapımında önemli yeri olan kumaş türleri arasında yer alır. 

Sert Tela Nedir?

Sert tela çanta imalatının en önemli malzemeleri arasında yer alır. Birçok çanta modelinin daha dik ve sağlam bir görüntü ortaya çıkarabilmesi için çanta imalatçıları telalardan yararlanırlar. Sert telalar, kumaşı hem sert hem de dik tutmaya yarayan ürünler olarak öne çıkarlar.

Genelde gömlek yakalarında da kullanılan bu tela çeşitleri çanta dikimi sırasında kumaşın da daha sert görünmesine yardımcı olur. Genel özellikleri hakkında şunlar söylenebilir:

 • Kumaşın daha sert ve dik durmasına yardımcı olur. 
 • Sıcak ütü ile yapıştırılması gerekir. 
 • Çanta dikimi sırasında kumaşı istenilen forma getirebilmek için kullanılır. 
 • Tek taraflı yapışkanlıdır. 
 • Renk alternatifleri bulunur. 

Bu özellikleri sayesinde çanta imalatında önemli malzemeler arasında bulunur. 

İlginizi Çekebilir: Non Wowen Tela Kumaş Nedir?

Sert Tela Nerelerde Kullanılır?

Sert tela kullanımı oldukça yaygın. Tekstil sektöründe birçok ürünün tasarımlanmasında önemli bir yeri vardır. En çok kullanıldığı alan çanta imalatı sektörü olarak öne çıkar. Çünkü çantaların dik ve sağlam bir görünüm kazanmasında telalar oldukça işlevsel yapısı ile dikkat çeker. Çanta dışında diğer tekstil ürünlerinde de kullanılan önemli malzemeler arasında yer alır. Gömleklerin sert yaka şeklini almasında bu malzemeler oldukça işlevseldir. 

Gömlek yakaları yanında kol manşetlerinin de yine aynı sertliğe kavuşturulmasında sert tela kullanımından yararlanılır. Pantolon paçaları da yine kullanıldıkları alanlar arasında yer alır. Bu malzemeler kumaşlara tam olarak yapışır ve istenilen görünümün ortaya çıkarılması sağlanır. 

Çanta Yapımında Ne Kullanılır?

Çanta yapımında ne kullanılır sorusuna birçok malzeme ile yanıt verilebilir. Bu malzemeler çantaların modeline göre farklılık gösterebilir. Çantanın tasarımı malzemelerin belirlenmesinde oldukça önemli. Özellikle şu malzemeler birçok çantanın yapım aşamasında önemli yere sahip:

 • Tela ve çeşitleri
 • Çantanın sapı
 • Fermuar
 • Çanta kapağı
 • Çanta askısı
 • Çanta tabanları
 • Çanta takımı
 • İstenilen renkte astar
 • Çanta kilitleri 

Gibi birçok malzeme türü bulunur. Ancak bu malzemeler her çanta için tercih edilmez. Çantanın tasarımı yapıldıktan sonra o çantanın üretiminde gerekli olan malzemeler tek tek tespit edilir. Bu şekilde gereksiz malzeme kullanımına da gidilmemiş olur. Her malzemenin çantanın kusursuzluğu üzerinde önemli etkileri olduğu da söylenebilir. 

Sert Tela İle Kaliteli Çantalar Telamat’ta!

Sert tela kullanımı çanta modellerinin daha kusursuz görünmesini sağlar. Günümüzde birçok farklı tela çeşidinden bahsetmek mümkün olabilir. Bu bakımdan tela çeşitleri nelerdir sorusuna dokusuz yüzey telalar, yapışkanlı telalar, dokuma ve örgü telalar şeklinde yanıt verilir. Bu tela modellerinin her birinin son derece yüksek standartlarda işlevleri bulunur. 

Sert tela ile yapılan çantaların kalitesi çok daha yüksek ve dayanımı daha fazladır. Bu tarz çantalar kolay kolay işlevlerini kaybetmeyen türden çantalar olduğundan birçok kullanıcısı bulunur. Formunu kaybetmeyen ve modern duruşu ile öne çıkan kaliteli çantalar konusunda Telamat Bez Çanta, oldukça başarılı ürünler sunar. Yüksek kalitesi ile öne çıkan bu çantalar özellikle çağdaş ve estetik görünümleri ile yüksek beğeni toplar. 

Siz de sert tela kumaştan üretilen kaliteli ve dayanıklı bez çantalar imal ettirmek istiyorsanız Telamat Bez Çanta ile iletişime geçebilirsiniz. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir