bez çanta

Markaya Özel Baskılı Bez Çanta Yapımı

Bez çanta yapımı firmaların promosyon çalışmalarında önemli bir yere sahiptir. Farklı baskı tekniklerinden yararlanarak firmaların her türlü tanıtım projesine yardımcı olabilecek çantalar tasarlanabilir. Logo, firma ismi, firmanın iletişim bilgileri ve firma renkleri bu çantalar üzerine en iyi standartlarda işlenebilir.

Markaya özel olarak tasarlanan bez çantalar model olarak da oldukça farklı seçenekler sunar. Firmaların promosyon çalışmalarına ayırdığı bütçeler doğrultusunda istenilen modelde ve sayıda çanta tasarlamak mümkün. Markaların kendi özel tasarımları varsa mevcut tasarıma uygun modelleri de ortaya çıkarmak oldukça kolaydır.

Baskılı Bez Çanta Nasıl Yapılır?f

Promosyon ve reklam çalışmalarında öne çıkan ürünlerin ilk sırasında bez çantalar gelir. Bu çalışmalarda bez çantaların tercih edilmesinin birçok önemli nedeni bulunur. Her şeyden önemlisi dayanıklı ürünlerdir. Baskılarının kaliteli olması durumunda logolar uzun süre bu bez çantalar üzerinde kalabilir. Aynı zamanda son derece işlevsel çantalardır. Her yaş grubu bu çantaları farklı amaçlar için kullanabilir.

Baskılı bez çantaların yapımında kumaş seçimi, baskı türü, çantanın üretiminde kullanılan işçilik kaliteyi belirleyen en önemli özelliklerdir. Bu çantaların üretimi sırasında en kaliteli baskı teknikleri kullanılmalı. Dijital baskı teknikleri ile çantaların üzerine istenilen her türden desen ve logo işlemesi yapılabilir.

Kullanılan Yöntemler

Bez çanta üretimi yapılırken dijital baskı süreci oldukça önemli. Kumaş çanta formuna ulaştırıldıktan sonra firmaların logo ve şirket ismi gibi detayların işlenme süreci baskı sürecinde gerçekleşir. Baskı sürecinde şu tekniklerden yararlanılabilir:

  • Transfer Baskı: Bu baskı yöntemi az miktarda olan ve acil olarak üretilmesi gereken bir süreçte tercih edilir. Sıcak baskı ve kuru boyama baskısı olarak da bilinen bir yöntem. Önceden baskı kağıdına aktarılan desenler daha sonra ısı kullanılarak bez üzerine aktarılır.
  • Dijital Baskı: Bez çanta baskı yöntemlerinden birisi de dijital baskıdır. Modern bir teknik olarak öne çıkar. Özel programlar eşliğinde tasarımlar yapılarak çantaların üzerine uygulaması gerçekleştirilir.
  • Empirme Baskı: Eski baskı teknikleri arasında yer alır. Özel kalıplar kullanılarak baskı işlemi gerçekleştirilir.
  • Ofset Baskı: Bilgisayar ortamında tasarımlar hazırlanır ve baskı cihazları ile bu tasarımlar aktarılır. Yeni nesil baskı teknikleri arasında yer alır.

Bez çanta imalatında özellikle promosyon amacı bulunuyor ise ofset ve dijital baskı öne çıkar.

Dijital Baskı Kullanışlı Mıdır?

Dijital baskı bez çanta üretiminde en çok kullanılan yöntemler arasında yer alır. Kısa süre içerisinde çok fazla miktarda baskılı çanta üretmede işlevsel bir yöntem. Bu çantaların kullanışlı olması işçilik kalitesine bağlı denilebilir. Baskı sırasında kullanılan boyalar, baskı yapan cihazların teknolojik özellikleri ve tasarım sürecindeki diğer detaylar bu baskıların kullanışlılığı üzerinde oldukça etkili. Dijital baskı kaliteli olduğunda uzun yıllar ürünü kullanmak mümkün olabilir.

Bez Çanta Kullanım Alanları

Bez çanta kullanım alanları oldukça geniş. Bu nedenle de firmalar kendi promosyon çalışmalarında bez çantalara daha fazla yer veriyor. İlk etapta dikkati çekmesi, kumaş üzerinde marka ismi ve logosunun uzun yıllar kalması etkili bir reklam çalışmasına imkan sağlar. Bu çantaların en çok kullanıldığı alanları şu şekilde sıralamak mümkün olabilir:

  • Alışveriş sırasında ürün taşımak
  • Plaj malzemelerini koymak
  • Okul kitaplarını taşımak
  • Sırt çantası olarak gündelik kullanım
  • Makyaj malzemelerini bir arada tutmak

Gibi birçok amaç için kullanılabilir. Birçok yaş grubundan kişinin çanta kullanımına gereksinimi bulunur. Bu gereksinimi de bez çantalar en iyi şekilde sağlar. Genel olarak yaz ve ilkbahar ayları bez çantaların en çok kullanıldığı mevsimlerdir.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir