bez çanta

Kanvas Bez Çanta Nedir?

Kanvas bez çanta, kanvas kumaşların kullanımı neticesinde farklı modellerde üretilen çanta modelleridir. Kanvas kumaşlar keten kumaş olarak da bilinir. Birçok farklı modelde çantanın üretiminde en işlevsel malzemeler arasında yer alır. Bu kumaşlar sık dokuma yolu ile elde edildiğinden dayanıklılık derecesi son derece yüksektir. Bununla birlikte %100 pamuk iplikler kullanılarak özel bir teknik kullanılarak ortaya çıkarılır.

Uzun ömürlü ve son derece sağlam bir kumaş olduğundan kanvas kumaş çantalar çok fazla tercih edilir. Bunun yanında modern tasarımlarıyla da oldukça dikkati çeker. Kullanıcı gereksinimlerine her bakımdan yanıt veren çantalardır.

Kanvas Bez Çanta Modelleri Nelerdir?

Kanvas kumaştan tasarlanan birçok farklı çanta modelinden bahsedilebilir. Uzun yıllar yapısının bozulmaması ve kolayca yıkanabilir çantalar olması her sezon tercih edilmelerini sağlar. Modası hiçbir zaman geçmeyen kanvas çanta modelleri arasında özellikle şu tasarımlar ilgi çeker.

 • Makyaj çanta modelleri
 • El çantaları
 • Alışveriş çantaları
 • İp büzgülü kese
 • Plaj çantaları
 • Market çantaları

Gibi birçok farklı modelde üretilirler. Dayanıklı, renkleri kolay solmayan ve şık duruşu ile dikkati çeken bu çantalar özellikle plaj, alışveriş ve makyaj çantası olarak tercih edilir. Alışveriş için kullanıldığında sık dokusu sayesinde ağır ürünleri de rahat taşıma imkanı sunar.

Günlük Kullanıma Uygun mudur?

Kanvas çantalar günlük kullanıma son derece uygun çanta modelleridir. Bu çantaların özellikle kolay temizlenebilir bir yapıda olması en çok üzerinde durulan konular arasında yer alır. Kanvas çantalar her bakımdan yüksek kalitede kumaşlardan üretilirler. Dokumasındaki sıkılık, üzerindeki baskılar ve renklendirme teknolojileri ile çanta sektörünün en iyi tasarımları arasında yer alırlar.

Kanvas çanta yapımı sırasında çok sıkı dokunan kanvas kumaşlar kullanılır. Bu kumaşlar çeşitli şekillerde renklendirilebilir ya da desen işlemlerinden geçirilebilir. Düz renk ya da renkli olması yıkanmasına engel olmaz. Kolay bir şekilde makineye atarak yıkama imkanı bulunur. Aynı zamanda geri dönüşüm sürecinde de doğaya hiçbir şekilde zarar vermeyen çantalardır.

Kanvas Kumaş Kullanışlı mıdır?

Kanvas kumaşlar oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Her şeyden önemlisi bu kumaşlar doğaya zarar vermeyen ve geri dönüşümde kullanılabilir bir yapıda sahip. Kullanıcı bu kumaşlardan üretilen bir bez çantayı kolaylıkla yıkayabilir. Sağlıklı bir kullanımı olan kanvas kumaşlar yalnızca çanta yapımında değil aynı zamanda birçok farklı alanda da kullanılabilir. Beklentilere yanıt veren kanvas kumaşlar dayanıklı ve sağlam yapısı sayesinde çanta üretiminin en önemli materyalleri arasında yer alır.

Üzerine desen ve baskı uygulanabilir olması da popüler kumaşlar olmasında etkili. Bununla birlikte birçok farklı forma girerek çok çeşitli modelde çanta üretme imkanı sunar. Kanvas kumaş çantalar kullanıcı beklentilerine en iyi yanıtı veren çantalar olarak öne çıkar.

Kanvas Bez Çanta Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kanvas bez çanta modelleri arasından seçim yaparken birtakım noktalara dikkat etmeniz gerekir. Model skalası son derece geniş olan kanvas çantalarda özellikle şu detayları göz önünde bulundurmalısınız:

 • Sıkı bir dokumaya sahip olmasına önem vermelisiniz.
 • Çanta üzerinde renklendirme ya da baskı yapılmış ise bunun kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.
 • İşçilik kalitesine önem verilmelidir.
 • Estetik algısı ve sadelik gibi detaylara dikkat etmelisiniz.
 • İç ve dış gözleri ile işlevselliğine önem vermelisiniz.
 • Alışveriş için kullanılacak ise sağlam ve dayanıklı olması önemlidir.
 • Çevre ve insan sağlığına dost ürünler olmalıdır.

Bu detaylara dikkat ettiğiniz taktirde çanta modellerini uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanma imkanı elde edebilirsiniz. Kanvas çantaların en ayırıcı özelliği dayanıklılığıdır.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir