Size En Uygun Bez Çantayı Nasıl Seçebilirsiniz?

Bez çanta her geçen gün kullanımı daha da yaygınlaşan çanta türleri arasında yer alıyor. Bu çantalar promosyon amaçlı olarak da kullanılan ürünlerdir. Birçok firma reklam ve tanıtım çalışmaları kapsamında bu çanta modelleri ile marka bilinirliğini artırma yolunu deniyor. Hem son derece başarılı bir reklam çalışması yapılıyor hem de bu çantaların dağıtıldığı kişiler ürünlerin işlevlerinden yararlanabiliyor. Ancak en uygun bez çantayı seçerken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunur.

Çantaları seçim sırasında mutlaka doğa dostu malzemelerden üretilen çantaları seçmek gerekir. Aynı zamanda kişi sağlığını tehdit etmeyen ve uzun yıllar kullanılabilecek ürünleri tercih etmek büyük önem taşır. Kullanıcı gereksinimlerine yanıt vermesi de bu bakımdan önem taşıyan konular arasında yer alır.

Kaç Farklı Bez Çanta Çeşidi Vardır?

Bez çanta modelleri arasında birçok farklı alternatiften bahsetmek mümkün olabilir. Firmaların kendi promosyonları için tercih ettiği modeller yanında kişilerin aksesuar olarak kullanabilecekleri tarzda da birçok model bulunur. Bez çanta türleri arasında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

  • Kanvas bez çantalar
  • Astarlı baz çantalar
  • Ham bez çantalar
  • Körüklü bez çantalar
  • Gabardin bez çantalar
  • Panama bez çantalar
  • Alışveriş çantaları
  • Plaj bez çantaları

Olmak üzere birçok farklı türü bulunuyor. Bu çantaların her modeli farklı özellikler taşıyor. Ancak kalite bakımından her biri aynı standartlarda üretiliyor. Bez çanta modelleri beklentilere en iyi şekilde yanıtı veren çantalar. Bu bakımdan gündelik hayatın da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Bez Çanta Boyutları Nelerdir?

Bez çanta modelleri boyut olarak gereksinimlere uygun olarak tasarlanır. Bu çantalar farklı boyutlarda tasarlanabilir özelliklere sahip. Büyük, küçük ve orta boy olarak üretilen çantalar kullanıcı gereksinimlerine göre özel boyutlarda da tasarlanabilir. Ancak genel olarak bu çanta modelleri 35x 40 cm boyutlarında üretilir.

Klasik çanta türlerinin yanında iç kısmı körüklü olan modeller ise 35x 40x 10 cm ölçülerinde tasarlanır. Heybe tarzında olan çanta modelleri de 30x 35 cm boyutlarında tasarlanan çantalar. Bu çantaların boyutları birbirinden farklıdır. Aynı zamanda kulp uzunlukları da yine modele göre değişiklik gösterebilir.

Doğru Bez Çanta Seçmenin Püf Noktaları

Bez çanta seçimi yaparken mutlaka kalite her zaman göz önünde olmalıdır. Bunun yanında kullanıcı gereksinimleri seçimlerde her zaman önemli konular arasında bulunur. Kullanıcı sırt ya da omuz askılı bez çanta seçimlerini ihtiyaçlarını düşünerek yapmalıdır. Bu çanta modelleri arasından seçim yaparken beden yapılarınızı da dikkate almak gerekir.

İlk olarak boyutlarının sizlere uygun olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Bunun yanında çanta ile ne kadar eşya taşıyacağınız da önemli bir nokta. Eşyalarınız ağırsa ya da market alışverişi için istiyorsanız dayanıklı modelleri tercih etmelisiniz. Plaj amaçlı olarak kullanacaksanız güneşe ve neme karşı dayanıklı ürünler seçilmeli.

Bugün bez çanta seçerken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğinizi sizler için özetledik. Giderek yaygınlaşan bez çanta kullanımına siz de dahil olmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir