bez çanta

Nonwoven Çanta Nedir? 6 Önemli Özellik

Nonwoven çanta, çevre dostu üretim teknikleri ile tasarlanan çantalardır. Bu çantalar nonwoven adı verilen özel bir kumaş türü kullanılarak üretilir. Tela çanta olarak da bilinen bu ürünler birçok önemli özelliği ile öne çıkar. Nonwoven çantaların en önemli 6 özelliğini şu şekilde saymak mümkün olabilir:

 • Bu çantalar anti bakteriyel bir yapıdadır.
 • Hijyen sağlamak için makinede ya da elde yıkanabilirler.
 • Kolay şekil verilebilir bir yapıya sahip kumaşlardan tasarlandığından kullanımı rahattır.
 • Çevre dostudur.
 • Yüksek yük taşıma özellikleri ile işlevsel çantalardır.
 • Kullanım ömrü son derece uzun.

Bunların yanında birçok farklı modeli ve deseni bulunur. Estetik duruşuyla da dikkati çeker.

Nonwoven Çanta Nedir?

Nonwoven çantalar özel kumaş formlarından yararlanılarak tasarlanan ürünlerdir. Kullanım alanlarının çok geniş olması bu çantalarda model ve renk skalasının geniş olmasını sağlar. Tela çanta özellikle firmaların promosyon amacı ile kullandığı ürünler arasında yer alır. Üzerine rahat bir şekilde desen, yazı ve logo işlemek kolaydır.

Bu çantaların çevre dostu olması ve geri dönüşümde kullanılabilmesi en çok dikkati çeken özellikleri arasında yer alır. Doğal ürünler olmasının yanında oldukça kaliteli tasarımlardır. Bu bakımdan tercih edilebilirlikleri son derece yüksek.

Kumaş Türü ve Özellikleri

Nonwoven kumaşlar birçok özelliği ile dikkati çeker. Çanta imalat sektöründe önemli materyaller arasında yer alır. Bu kumaşlardan tasarlanan çantaların gündelik yaşamın birçok alanda kullanılması mümkün olur. En çok öne çıkan özellikleri arasında ise şunlar sayılabilir:

 • Nonwoven, antibakteriyel kumaş özelliklerini taşır.
 • Su geçirmeyen ve suyu emen formları bulunur.
 • Bu kumaşlar geri dönüşümde kullanılabilecek standartlardadır.
 • Farklı renk ve desen alternatifleri bulunur.
 • Baskı uygulamalarına uygun.
 • Kolay şekil verilebilir özelliği bulunur.
 • Temizliği kolay kumaşlardır.
 • Dayanıklılığı en fazla olan kumaş türleri arasında yer alır.

Nonwoven kumaşlardan üretilen çantalarda model sayısı son derece fazla. Bu çantalar özellikleri itibari ile hem dayanıklılık hem de işlevsellik bakımından oldukça öne çıkar. Kullanım ömrünün uzun olması özellikle promosyon amacı ile tercih edilmesinde önem taşır.

Günlük Kullanıma Elverişli Midir?

Tela ya da diğer ismi ile nonwoven çanta modelleri gündelik kullanıma son derece elverişli çantalar. Bu çantaların özellikle su geçirmez olması farklı mevsimlerde de kullanılmasını sağlar. Bunun yanında birçok farklı kullanım alanının bulunduğu da söylenebilir. İpli sırt çantaları, alışveriş ve şişe taşıma çantaları, laptop çantaları, plaj çantaları olmak üzere geniş bir kullanım alanı mevcut.

Polipropilen geri dönüşüm özelliğine sahip bir kumaş türü olması bu çantaları son derece çevreci ürünler yapar. Kimyasal bir işleme tabi tutulmadıkları için de kullanımlarında herhangi bir alerjen durum ortaya çıkarmaz. Kullanıcı açısından en sağlıklı olan çanta modelleri olduğu söylenebilir.

Nonwoven Çanta Fiyatları

Nonwoven çantalar kalitesi ve işlevselliği ile göz dolduran çantalardır. Beklentilere yanıt vermesi bu çantaların en önemli özellikleri arasında yer alır. Tela çantalar fiyat olarak son derece ulaşılabilir fiyatlara sahip. Özellikle promosyon amacı ile tercih edilecek ise toplu olarak çok daha uygun fiyatlarda satışa sunulur.

Bu çantalarda fiyatlarda farklılıklar gözlemlenebilir. Ancak bu fiyat farklılıkları kaliteden ziyade kullanılan baskı tekniklerinden kaynaklanır. Hangi baskı tekniği kullanıldığı, baskı sırasında kaç renk uygulandığı gibi detaylar çantaların fiyatlarına etki eden faktörler arasında yer alır. Nonwoven çanta modelleri kullanıcı beklentisini her anlamda karşılayan çanta modelleridir. Kullanımının işlevselliği yanında ulaşılabilir fiyatlarla satılması da en önemli avantajları arasında bulunur. Yüksek standartları ile uzun yıllar kullanılabilirler.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir