bez-canta-kumas-cestleri-telemat

Bez Çanta Kumaşı Çeşitleri

Bez çantalar günümüzde en fazla kullanılan çanta çeşitleri arasında yer alıyor. Birçok farklı kumaş türü kullanılarak üretilen bu çantalar özellikle firmaların promosyon çalışmalarında oldukça etkili oluyor. Bez çanta kumaşı bu bakımdan büyük bir önem taşıyor. Hem dayanıklılık hem de kullanım rahatlığı açısından bez çantaların imalatında kumaşın türüne önem veriliyor. Bu kumaşlar seçilirken sağlıklı olması ve doğaya zarar vermemesi de önemli olan detaylar arasında yer alıyor.

Bu kumaş türlerinde genelde ilk olarak akla gelen kumaşlar kanvas kumaş türü oluyor. Ancak birçok farklı ham bez çanta kumaşı bulunur. Bunların da her birinin kendi içinde birtakım avantajları vardır. Ham bez çanta kumaşları seçilirken de her zaman için bu avantajlara yönelmek gerekir.

Kanvas Bez Çanta Kumaşı

Bez çanta kumaşı türleri içerisinde en iyi bilinenlerden birisi kanvas kumaş çeşitleri oluyor. Birçok firma üretimde kanvas kumaşlardan yararlanmayı tercih ediyor. Bu kumaş türleri hakkında şunları söylemek mümkün olabilir:

  • Kanvas kumaşlar sağlam yapıları ile bilinen kumaşlardır.
  • Dayanıklı yapıları sayesinde uzun süre deforme olmadan kullanılabilirler.
  • Çanta imalatının en önemli kumaş türleri arasında yer alırlar.
  • Baskı tekniğine en uygun olan kumaş türleri arasında bulunurlar.
  • Dijital ya da transfer baskı işlemlerine, elde boyamaya oldukça uygundurlar.

Bu özelliklerinin yanında yıkamaya da oldukça elverişlidirler. Uygun koşullarda yıkanıp kurutulduklarında renk ve desenlerinde solma meydana gelmez. Uzun yıllar kullanılabilecek türden çantalar üretmeye elverişli kumaşlardır.

Nanwoven ve Woven Bez Çanta Kumaşı

Nanwoven ve Woven bez çanta kumaşı türleri de çok fazla kullanılır. Nanwoven kumaşlar genelde dokuma olmadan üretilen kumaş türleri. Bunlardan yapılan çantalar oldukça dayanıklı bir yapıya sahip. Bu özellikleri sayesinde oldukça ağır yükleri daha rahat taşıma imkanı sunar. Nanwoven çantalar doğa dostu olarak da bilinir. Aynı zamanda %100 geri dönüştürülebilir olmaları da avantajları arasında yer alır.

En önemli özellikleri arasında ise parlak ve canlı renkleri öne çıkar. Su bazlı tekstil boyaları ile istenilen tasarım gerçekleştirilebilir. Woven kumaş çantalar ise daha çok laminasyon işlemlerine ihtiyaç duyan çanta modelleri. Bu kumaşlar su geçirmez bir yapıya sahip. Üretilen çantalar oldukça dikkat çekici bir görünüme sahip. Promosyon amaçlı olarak canlı ve renkli tasarımlar ortaya çıkarılabilir. 

%100 Pamuk Bez Çanta Kumaşı

Bez çanta kumaşı çeşitleri içerisinde %100 pamuk bezler de kullanılır. Bu ürünler oldukça yumuşak dokuya sahip ürünler. Dayanıklı yapısı sayesinde diğer kumaşlardan çok farkı bulunmaz. Bunun yanında birçok kumaş türüne göre daha da pürüzsüz bir yapısı bulunur. Bu kumaşlar son derece sağlıklı olmasının yanında geri dönüştürülebilir olması da önemli yanları arasında bulunur. Çantaların temizliği de son derece kolaydır. Yıkamaya uygun olduğundan makinede rahatlıkla yıkayarak temizlemek mümkün.

Bugün sizlere bez çanta kumaşı çeşitlerinden bahsettik. Siz de hayatınızda bez çantaya yer açmak istiyorsanız şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telamat tela bez çanta, ultrasonik bez çanta, fuar çantaları ve promosyon bez çanta ürünlerinden ihtiyacınız olanı belirleyip fiyatlama için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir