Lamine Kumaş Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Lamine kumaş hafif ve yumuşak kumaş türleri arasında yer alır. Su geçirmez özelliği sayesinde özellikle çanta yapımlarında çok tercih edilir. Lamine kumaşlardan üretilen çantalar son derece yüksek standartlarda tasarımlar olarak öne çıkar. Bu kumaşın imal edilmesinde çeşitli aşamalar bulunur. 

Telamat Bez Çanta

Yüksek kalitedeki organik bez kumaşlar üzerine poliüretan laminant materyaller eklenir. Bu kaynaşma neticesinde de lamine kumaş türü ortaya çıkar. Genelde bu işlemler kumaşların yalnızca bir yüzüne yapılır. Laminasyon işlemleri gerçekleştirildiğinde lamine işlemin yapıldığı alan sert olurken diğer yüzey normal kumaş dokusundadır. Bu sert kısımlar da çantaların dış yüzeylerine denk getirilir. 

Lamine Kumaş Nedir?

Lamine kumaşlar özellikle çanta sektörünün en vazgeçilmez kumaş türleri içerisinde bulunur. Bu kumaşlar laminasyon işlemleri ile bir tarafı sert bir tarafı normal kumaş yumuşaklığında bırakılan kumaş türleri olarak tanımlanabilir. Laminasyon işlemi sonrasında kumaşın sert yüzeyi çantaların dış kısımlarında kullanılarak çevresel faktörlere karşı daha da dayanıklı bir hale gelir.

Bu kumaşların genel özellikleri hakkında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

  • Bu kumaş türleri PVC materyal içermezler. 
  • İnsanların sağlığına zarar veren sentetik BPA içermeyen kumaş türleridir. 
  • Kurşun ve plastikleştirici hiçbir maddeye yer verilmez. 
  • Organik malzemelerden üretilir ve doğaya karşı duyarlı kumaşlardır. 
  • Birçok kez yıkanabilir özelliklere sahiptirler. 
  • Kullanıcı dostu kumaşlar arasında yer alırlar. 

Bu özellikleri ile öne çıkan lamine kumaşlar çanta üretiminde oldukça öne çıkarlar. Çünkü dayanıklı olmaları ve uzun yıllar kullanılabilir nitelikte olmaları bu kumaşlardan üretilen çantaların da sağlam yapıda olmasına imkan yaratır. Lamine kumaş her geçen gün çanta sektöründe daha da tercih edilir. 

Lamine Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Lamine kumaş türleri genel olarak bez çanta üretiminde kullanılır. Bu kumaşların bir yüzeyi laminasyon işlemi sonrasında sertleştirildiğinden çanta imalatına daha yatkın kumaşlardır. Sert olan kısım özellikle bir çantanın dış kısmını daha da işlevsel hale getirir. Mevsim ve çevre koşullarından çantanın etkilenmesini engeller. Aynı zamanda su geçirmez yapısı olduğundan dört mevsim kullanılabilecek çantalar üretmeye oldukça ideal bir kumaştır.

Bu kumaş türleri aynı zamanda mobilya sektöründe de sıklıkla tercih edilir. Bu kumaşlar kullanım alanlarına göre farklı katman sayısında olabilir. Aynı zamanda parlak ve mat olacak şekilde farklı alternatifleri bulunur. Özel emek isteyen bu kumaşların üretiminde uzmanlık derecesi oldukça önemli. Bunun yanında birinci sınıf teknolojiler kullanılarak üretilen kumaşlar arasında yer alırlar. 

Yüksek bir verimliliğe sahip olan lamine kumaş türleri beklentilere tam anlamı ile yanıt verir. Gerek çanta sektöründe gerekse döşeme sektöründe oldukça işlevsel özellikleri ile öne çıkan kumaşlardır. Bu kumaşlarda renk ve desen skalası ise oldukça geniş . 

Telamat İle Lamine Kumaş Çantalar Firmanızı Temsil Etsin!

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi lamine kumaş çantalar son derece işlevsel özelliklere sahiptir. Bu çantalarda model, renk ve desen oldukça fazla olmakla birlikte kullanıcı beklentisine tam olarak yanıt veren modeller olarak öne çıkar. Telamat çantaları, lamine kumaş detaylarına sahip son derece yüksek kalite standartlarında çantalardır. Promosyon çanta seçimlerinde lamine tasarımlar her zaman dayanıklılıkları ile öne çıkar. Kalitesinin yüksek olması yanında baskı tekniklerinin ve renklerinin kalitesi de öne çıkanlar arasında yer alır. 

İlginizi Çekebilir: Bez Çanta Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Çağdaş tasarımları ve kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanırlar. Fiyat olarak ise çantalar boyut ve modeline göre farklılık gösterebilir. En iyi kalitede materyallerden tasarlanan bu çanta modelleri en ulaşılabilir fiyatları ile satışa sunulur. Promosyonda en iyi alternatifler arasında yer alır. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir