bez-canta-secerken-dikkat-etmeniz-gerekenler

Bez Çanta Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hangi Boyut ve Çeşit Size Uygun?

Bez çanta son zamanlarda sevilerek ve oldukça sık kullanılan çanta çeşitleri arasında yer almaktadır. Hem çevre bilincinin giderek artması hem de plastik poşetlerin ücretli hale gelmesi, hem tüketicileri hem de markaları bez çantalara yönlendirmektedir.

Her çanta çeşidinde olduğu gibi bez çantalarda da modeline, boyutuna, dikişine, kumaşına ya da eğer var ise baskısına göre farklı kalitede bez çanta çeşitleri bulunmaktadır. Eğer müşterilerinize ve kullanıcılarınıza kaliteli bir bez çanta deneyimi yaşatmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar var.

Bez çanta seçmeden önce belirlemeniz gereken en önemli detay ise çantanın kullanım amacı olmalı. Böylece diğer önemli detaylardan olan modeli, kumaşı ya da boyutu gibi birçok seçeneği de netleştirmiş olursunuz.

Kaç Farklı Bez Çanta Çeşidi Vardır

Artan bez çanta kullanımına bağlı olarak farklı ihtiyaçlara yönelik üretilen birçok bez çanta çeşidi bulunmaktadır. Bez çanta çeşitleri genellikle kullanılan kumaşın türüne göre çeşitlere ayrılmaktadır. Bu yüzden aslında birçok farklı bez çanta çeşidinden bahsedebiliriz. Ancak en çok tercih edilen ve kullanılan bez çanta çeşitlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ham bez ya da diğer adı ile koton bez çantalar,
  • Tela ya da diğer adı ile nonwoven bez çantalar,
  • İmperteks çantalar
  • PP woven çantalar.

Her bir bez çanta çeşidi farklı kumaş özelliklerine sahip olabilmektedir. Bez çantaya olan ilginin her geçen gün artmasıyla kalitesiz kumaşlardan bez çanta üreten firmalarda da artış yaşanmaktadır. Bu bez çanta çeşitleri her ne kadar düşük maliyeti ile firmaları cezbetseler de olması gereken bez çanta özelliklerine sahip değillerdir. Bu yüzden bez çanta çeşitlerinden tercih yaparken kumaş kalitesi mutlaka dikkate alınması gereken detaylar arasındadır.

Bez Çanta Boyutları Nelerdir

Bez çanta özel sipariş üzerine istenilen boyutlarda hazırlanabilmektedir. Bu yüzden farklı boyutlara sahip birçok bez çantadan söz edebiliriz. Ancak genel olarak değerlendirecek olursak bez çantalar boyutları, küçük, orta ve büyük şeklinde standart ölçülerde üretilebilmektedir. En çok tercih edilen bez çanta boyutu ise orta yani 35X40 bez çanta boyutudur. Yine de firmaların genellikle kullanım amacına göre kendi ölçülerini kendileri belirlemektedir.

Telamat ekibi olarak bu yazımızda bez çanta seçerken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir, hangi boyut ve çeşidi tercih etmelisiniz, kaç çeşit vardır ve boyutları nelerdir konuları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Eğer sizde markanız için bez çanta kullanımını tercih ederek, bez çantanın avantajlarını müşterilerinize ve kullanıcılarınıza sunmak istiyorsanız sitemizde bulunan bez çanta modellerine mutlaka göz atmalısınız. Bez çanta ve diğer çanta modelleri ile ilgili daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir