tela bez canta uretiminde kullanilan malzemeler

Tela Bez Çanta Üretiminde Kullanılan Malzemeler

Tela bez çanta çeşitleri birçok sektörde tanıtım ve promosyon ürün olarak tercih edilir. Bu nedenle de malzeme kalitesine büyük bir önem verilir. Tela bez çanta üretilirken farklı boyutlarda ve renklerde ürün ortaya çıkarmak mümkün. Sektöre bağlı olarak istenilen boyutlarda tasarlanabilmeleri en önemli avantajları arasında yer alır. Bu çantaların üretimi sırasında çeşitli malzemelerden yararlanılır. Ancak en önemlisi de kumaşının kalitesidir. Tela bez çantada kullanılan maddeler çantanın sağlıklı olmasında önemli bir yere sahip.

Tela düz dokuma ve pamuklu kaba bir kumaş türüdür. Genel olarak bu kumaş reçine ve lateks içeren bir bileşene sahip. Genelde astar olarak kullanılan tela günümüzde çanta yapımında en önemli malzemeler arasında yer alır. Market poşeti, ayakkabıcı çantası, eczane çantası ve daha birçok konuda bu çantaların önemli bir yeri bulunur. Toptan tela çanta imalatı ile firmalar özellikle promosyon ürünü olan bu çantaları rahatlıkla temin edebilirler. Esnek yapısı sayesinde hiçbir sorun çıkmadan ve deformasyona uğramadan bu çantaların kullanılabildiğini söylemek mümkün.

Tela kumaş çantaların imalatı sırasında telanın içerisinde bulunan boşlukların doldurulması gerekir. Bu boşlukları doldurmak için piroksilin adı verilen bağlayıcı maddelerden yararlanılır. Bu maddeler yardımı ile çanta kumaşında hem sağlamlık hem de bütünlük sağlanmış olur. Tela bez çanta nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek gerekir ise bu süreçte tela kumaşın çanta üretimine hazır hale getirilmesi son derece önemli. Tela kumaşın çanta üretimine uygun hale getirildikten sonra istenilen boyutlarda çantaların dikimi gerçekleştirilir. Her sektörde farklı boyutlarda çantalara gereksinim bulunur. Bu çantaların üretiminde profesyonel olmak büyük bir önem taşır. Malzeme kalitesi kadar bu çanta üretiminde işçilik kalitesinin ve tasarım özelliklerinin iyi olmasına da dikkat edilir.

Telamat web sitesini ziyaret ederek tela bez çanta modellerimizi görebilirsiniz. İhtiyacınız olan modeli ve ölçüleri belirledikten sonra bize ulaşarak fiyat alabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir