tela-bez-canta-temizliginde-bunlara-dikkat-edin

Tela Bez Çanta Temizliğinde Bunlara Dikkat Edin

Tela bez çanta, pratikliği ve doğa dostu olması sebebiyle son yıllarda çok fazla popüler bir hale geldi. Alışveriş yaptığımız ayakkabıcı, market, kuyumcu, giyim mağazası gibi tüm işletmeler ürünlerini müşterilere tela bez çantalar içinde teslim etmeye başladı. Alışverişten edindiğimiz tela bez çantaları hem temiz, hijyenik olarak kullanmak hem de kullanım ömrünü uzatmak için temiz tutmalı ve temizliği esnasında bazı önemli noktalara dikkat etmeliyiz.

Tela Bez Çantalar Nasıl Temizlenir?

Tela bez çantaların  temizliği çok kolaydır ve evde uygulayabileceğiniz birkaç basit yöntemle yapılabilir.

Tela Bez Çanta Temizleme Yöntemleri

  • Tuzlu Su: Tela bez çantalarınızı içine bir miktar tuz koyarak ılık su ile yıkayabilirsiniz.  Bu yöntem hem çantanın rengini koruyacak hem de bakterileri öldürerek çantanızı daha hijyenik bir hale getirecektir.
  • Sirke: Bir kase sıcak suya bir çorba kaşığı sirke ekleyerek tela bez çantanızı  bu karışımın içinde bir süre bekletin. Daha sonra çantayı sabunla yıkayarak iyice durulayın. Çantanız hem ilk kullandığınız gibi temiz hem de hijyenik olacaktır.
  • Limon Suyu: Tela bez çantalarınızın içine göz kararı bir miktar limon suyu dökerek ılık su ile yıkayın. Böylece içine sinmiş kokulardan da kurtulmuş olursunuz.
  • Bulaşık Sabunu: Tela bez çantalarınızı bulaşık sabunu kullanarak yıkayıp temizleyebilirsiniz. Bu yöntem hem çantanızın rengini koruyacak hem de doğal bir temizlik sağlayacaktır.
  • Kabartma Tozu: Bir miktar kabartma tozunu su ile karıştırıp bu karışımı çantanıza sürüp bir süre bekledikten sonra yıkayıp durulayarak çantanızı temizleyip, kötü kokuları giderebilirsiniz.
  • Zeytinyağı: Tela bez çantalarınıza eski parlaklığını geri kazandırmak için biraz zeytinyağı kullanabilirsiniz. Fakat zeytin yağını fazla kullanmak çantanızı daha kötü bir hale getirebilir. Bu nedenle kullanacağınız zeytinyağı miktarını doğru ayarlamalısınız.

Çamaşır Makinesinde Tela Bez Çanta Nasıl Yıkanır?

Tela bez çantalarınızı çamaşır makinesinde yıkamadan önce içini boşaltarak ters çevirin. Daha sonra çantayı makineyi ılık su ile yıkama programına getirerek yıkamaya geçin. Eğer çantanız çok kirliyse, bir miktar deterjan da ekleyebilirsiniz. Fakat ağır deterjanlar kullanmaktan kaçının. Çanta yıkandıktan sonra doğal şeklinde kurumaya bırakın.

Tela Bez Çantadaki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Karbonat kullanmak tela bez çantalardaki lekeleri çıkarmak için en etkili yöntemlerden biridir. Su ile karıştırılmış bir miktar karbonatı  lekenin üzerine sürün. Bir süre bekletin ve daha sonra da çantayı yıkayarak durulayın.

Tela bez çantaların temizliği oldukça kolay yöntemlerle, evde hazır bulunan malzemelerle sağlanabilmektedir. Bu kadar kullanışlı ve temizliği bu derece rahat bir ürünü işletmenizde kullanarak müşterilerinize verebilir ve üzerinde basılı olan firma bilgilerinizin uzun dönemler göz önünde olmasını sağlayabilirsiniz.

Telamat web sitesinden firmanıza uygun tela bez çanta, ultrasonik bez çanta, fuar çantası yada promosyon çanta  modelini  seçip, bize ulaşarak toptan tela bez çanta fiyatı alabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir