neden-baskili-bez-canta-tercih-etmeliyiz

Neden Bez Çanta Tercih Etmeliyiz?

Son yıllarda artan küresel ısınma ile birlikte çevre kirliliğinin dünyamız üzerindeki etkileri yoğun bir şekilde hissedilmeye başladı. Bütün bu durumların sonucu olarak yaşanan doğal afetler ve çevre afetlerinin artması, bazı hayvan ırklarının tehlikeye girmesine yol açtı. Bu durum insanlar tarafından fark edildi ve bilinç oluşmaya başladı. Tüketici alışkanlıklarına yansıyan bu durum, tüketicilerin doğa ve çevre dostu ürünlere yönelmesini sağladı. Bütün bu gelişmeler sonucunda ise gerek dünyada gerekse ülkemizde her geçen gün artan bez çanta kullanımının yaygınlaşmasına neden oldu.

Özellikle son yıllarda plastiğin çevreye verdiği zarara dair yapılan araştırma sonuçları; dünyanın bir felakete doğru sürüklendiğini gösteriyor. Plastik kullanımın en yaygın olduğu alanlardan biride; hemen hemen her gün kullandığımız poşetler. Plastik poşet kullanımını tamamen ortadan kaldırmanın ise tek bir yolu var; bez çanta kullanımı. Bez çantaların kullanımı hem çevreyi hem de insan sağlığını korumaya yardımcı oluyor.

Neden bez çanta kullanmalıyız sorusunun öncelikli cevabı her ne kadar doğa dostu olması olsa da aslında başka nedenleri de bulunuyor. Bu nedenlerden bazılarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yapılan araştırmalara göre plastik poşetlerin kullanım ömrü yaklaşık 15 dakikadır. Ancak bez çantalar tek seferlik değil, uzun ömürlü bir kullanım sağlarlar. Bir bez çantayı çok uzun yıllar kullanabilirsiniz.
  • Doğa dostu bez çantalar insan sağlığına zarar vermeyen malzemelerden üretilirler. Böylece plastik poşet kullanımı ile sağlığınızı tehlikeye atarken bez çanta kullanımı ile sağlığınızı da korumuş olursunuz.
  • Bez çantalar oldukça hijyeniktir. Çamaşır makinasında yıkanarak temizlenebilir, tekrar tekrar kullanılabilirler.

Bütün bu nedenler, neden bez çanta sorusunu cevaplarından sadece birkaçıdır. Bez çantanın kullanımın insan sağlığı ve dünyanın geleceği için daha birçok nedeni bulunmaktadır.

Bez Çantaların Avantajları

Bez çantaların en dikkat çeken ve en önemli avantajı doğa dostu ve çevreyi kirletmeyen yapısıdır. Ancak bunun yanı sıra aslında kullananlar içinde sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Bez çanta kullanmamın avantajları ise şunlardır;

Uzun Ömürlüdürler ve Dayanıklıdırlar:

Bez çantalar diğer poşet çeşitleri ile karşılaştırıldığında kullananlara sağladığı en önemli faydalardan biri dayanıklılığıdır. Bez çantanızın boyutuna göre kilolarca ağırlığı tek bir poşette kullanabilirsiniz. Ayrıca bez çantalar plastik poşetler gibi kısa ömürlü değil uzun ömürlüdür. Bir bez çanta defalarca yıkanıp kullanılabilir.

Kullanışlıdırlar:

Bez çantaların kullanımı her geçen gün artarken bez çantanızı sadece alışverişlerinizde değil ihtiyacınıza yönelik günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Plaja giderken, dışarıya çıkarken, çocuklarınızın eşyalarını taşırken birçok kullanım ihtiyacı için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta üzerinde eğlenceli baskılar yer alan bez çanta tasarımları günümüzde çoğu kişi tarafından aksesuar olarak kullanılmaktadır.

Yeni Trend Modasında Aksesuar Olarak Kullanılabilir: 

Kullanım şeklinize ve alışkanlıklarınıza göre birçok farklı bez çanta modeline ulaşabilirsiniz. Oldukça işlevsel olan bez çanta modelleri bulunmaktadır. İster omuza asılabilen uzun saplı ister elinizde rahatça taşıyabileceğiniz kısa saplı farklı büyüklüklerde üretilmiş birçok bez çanta modeli bulunmaktadır. İnsanlar istedikleri modeldeki bez çantalarını günümüzde aksesuar olarak da kullanmaktadırlar.

Markanıza İmaj Kazandırırlar:

Bez çantanın sağladığı en büyük avantajlardan biri de firmaların reklam aracı olmasıdır. Son zamanlarda kullanımı giderek artan bez poşetler herkesin elinde, evinde, işyerlerinde ya da kamusal alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Bunu bir fırsat haline getiren firmalar ise bez çantaları bir reklam alanı olarak kullanmaktadır. Böylece en az maliyet ile marka bilirliğini attırabilmektedirler.

Telamat ekibi olarak bu yazımızda neden bez çanta ve bez çantanın avantajları konuları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Eğer sizde markanız için bez çanta kullanımını tercih ederek, bez çantanın avantajlarını müşterilerinize ve kullanıcılarınıza sunmak istiyorsanız sitemizde bulunan bez çanta modellerine mutlaka göz atmalısınız. Bez çanta ve diğer çanta modelleri ile ilgili daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir