bez-canta-nerede-kullanilir

Bez Çanta Nerede Kullanılır?

Bez çanta, geniş bir kullanım alanına sahip çanta türleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle bez çantaları günlük hayatta sık sık görmekteyiz. Ayrıca bez çantalar doğa dostu olma özelliği ile de dikkat çeken çanta türleri arasında bulunur. Peki, bez çanta kullanım alanları nelerdir? Bez çanta nerede kullanılır? Tüm bu soruların yanıtları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Yeni Trend Bez Çanta

Son zamanlarda yeni trend bez çantalar haline geldi. Doğaya verilen zararın en aza indirilmesi, artan poşet kullanımının önüne geçilmesi ve atık sayısının azaltılması amacı ile devlet tarafından projeler yürütülmeye başlandı. Ücretli poşet uygulaması ile poşet kullanımı azaltıldı ve bez çantalara yönelim arttı. Ücretli poşet uygulaması doğamıza bugüne kadar birçok yarar sağladı. Bu dönemde yeni trend bez çantalar oldu. Bez çanta kullanım alanları genişledi. Bez çanta kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Alışveriş çantaları
 • Giyim ve gıda çantaları
 • Plaj çantaları
 • Makyaj çantaları
 • Spor çantaları
 • Kalemlikler
 • Kol çantaları
 • Fuarlar ve kongrelere özel çantalar

Bez çantalar yukarıda sıraladığımız şekildeki benzer pek çok alanda kullanılabilir.

Bez Çanta Kullanımının Sağladığı Avantajlar

Bez çanta kullanım alanlarının genişlemesi ile birlikte bez çantaların kullanıcılara sağladığı avantaj artmıştır. Bez çantanın kullanımının sağladığı avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Reklam amacı ile kullanılarak marka bilinirliğini artırmada avantaj sağlar: Bez çantaları, reklam amacı olarak kullanmak mümkündür. Bez çantalar üzerine çeşitli baskı modelleri yapılarak markaların bilinirliğini artırmak amacı ile tercih edilebiliyor. Markalar tarafından belirlenen tasarımlar çanta üzerine aktarılarak çantalar promosyon ürünler olarak kullanılabiliyor. Bunların yanı sıra çeşitli etkinlikleri ya da organizasyonları duyurmak için de tercih edilebiliyor. Daha geniş kitlelere adını duyurmak isteyen şirketler ve markalar tarafından reklam aracı olarak kullanılan bez çantalar oldukça kullanışlıdırlar. Adınızı duyurmak ve daha fazla kişiye ulaşmak için tek yapmanız gereken şirketinizin ve markanızın logosunu, adını ya da sloganını çanta üzerine baskı yolu ile aktarmak ve bu ürünleri daha fazla kişiye ulaştırmak.  
 • Kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlar: Bu avantajlar içerisinde bez çantaların kullanıcılara sağladığı kullanım kolaylığı da gösterilebilir. Hafif olması sebebi ile ekstra çanta yükü taşımak zorunda kalmazsınız ve kolaylıkla çantanızı taşıyabilirsiniz.
 • Uzun yıllar boyu kullanıma uygundur: Bez çantalar, uzun bir ömre sahiptir. Sağlam yapıda üretilmesi sonucunda uzun yıllar yanınızda olacaktır.
 • Uygun fiyatlı oluşu da büyük bir avantajdır: Diğer çanta modellerine kıyasla uygun fiyatlı ürünlerdir. Hem uygun fiyatlı olması hem de uzun bir ömre sahip olması ile kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen çanta modellerindendir.

Bez çanta kullanım alanlarını ele aldığımız yazımızın sonuna geldik. Firmanızın tanıtımında bez çantalarımızı kullanmak için Telamat web sitesinden firmanıza uygun bir çanta seçerek bizi aramanız yeterlidir. Sizler için bez çantaların kullanım alanlarını ve bez çanta kullanmanın sağladığı avantajları açıkladık. Keyifli okumalar dileriz.

İlginizi çekebilir; Bez çanta modelleri nelerdir?

Facebook
Twitter
LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir